AFIKSS UN AUDZĒTAVA

5.1.          Lai apzīmētu kucēnus, kuri dzimuši vienam audzētājam piederošām kucēm, to vārdiem ciltsrakstos pievieno afiksu vai audzētavas nosaukumu, kuru piešķir audzētājam tikai personīgai lietošanai. Afikss vai audzētavas nosaukums ir pastāvīga un neatdalāma suņa vārda sastāvdaļa.

 

5.2.          Afiksa vai audzētavas nosaukuma reģistrāciju FCI veic LKF, vadoties pēc īpaša nolikuma (skat. pielikumu Nr.2).

 

5.3.          Audzētājs var reģistrēt tikai vienu afiksu vai audzētavas nosaukumu, neatkarīgi no audzējamo šķirņu skaita.

 

5.4.          Katram pieteiktajam afiksam vai audzētavas nosaukumam būtiski jāatšķiras no citiem agrāk reģistrētiem un aizsargātiem nosaukumiem.

 

5.5.          Afikss kļūst par audzētavas nosaukumu, ja audzētājs kvalificējas audzētavas reģistrācijai.

 

5.6.          No afiksa vai audzētavas nosaukuma tālākas izmantošanas var atteikties jebkurā laikā, bet audzētājam cits aizsargāts nosaukums netiek piešķirts.

 

5.7.          Afikss vai audzētavas nosaukums zaudē spēku audzētāja nāves gadījumā, ja uz to nepiesakās likumīgs mantinieks, kurš atbilst Ciltsdarba reglamenta izvirzītajām prasībām.

 

5.8.          Afiksu vai audzētavas nosaukumu var nodot citai personai pēc rakstiskas vienošanās. Labticīgais ieguvējs var izmantot audzētavas nosaukumu, ja viņš atbilst Ciltsdarba reglamenta izvirzītajām prasībām.

 

 

8.8. 

Kucēna vārdam pievieno metiena pievārdu, afiksu vai audzētavas nosaukumu. Pievārdu, afiksu, vai audzētavas nosaukumu veido ne vairāk kā 2 vārdi un maksimālais burtu skaits tajā ir 25 zīmes (ieskaitot atstarpes starp vārdiem). Pievārdā, afiksā vai audzētavas nosaukumā nedrīkst izmantot FCI reģistrēto audzētavu nosaukumus, šķirņu nosaukumus, atsevišķus burtus un ciparus, kā arī dažādu svešvalodu palīgvārdus, piemēram, of, by, from, der, von un citus.

 

8.9.

Metiena pievārdu audzētājam piešķir klubs pēc viņa iesniegtā priekšlikuma. Pievārdu ieraksta ciltsrakstos aiz suņa vārda. Kucēnu vārdu sākuma burtu nosaka klubs lejupejošā alfabētiskā secībā. Katra nākamā metiena pievārdam ir būtiski jāatšķiras no iepriekšējā, kas nozīmē, ka nevar pievienot atsevišķus burtus vai citus vārdus iepriekš izmantotam pievārdam.